Vidaus vandentiekis
Vandentiekio sistema užtikrina pakankamą vandens slėgį bet kuriuo metu. Be to, ji turi būti gerai apsaugota nuo kenksmingo aplinkos poveikio, veikti nepraleidžiant vandens per vamzdyno sujungimus. Vandentiekio sistema būna vietinė ir centrinė. Vietinio vandentiekio sistema vandenį pumpuoja iš šulinio, centrinis vandentiekis vandenį paduoda mechaniškai susidarant slėgiui.
Vandens apskaitos mazgai
Vartotojų naudojamo vandens kiekiui iš viešojo vandentiekio matuoti kiekviename vandentiekio įvade turi būti įrengiamas vandens apskaitos mazgas. Mazgas gali būti įrengtas pastate, kuriam yra tiekiamas vanduo, taip pat už pastato ribų. Pastato įvadinis vandens apskaitos mazgas turi būti įrengiamas specialiai tam skirtoje, esančioje prie artimiausios lauko vandentiekiui išorinės sienos ir lengvai prieinamoje patalpoje, kurioje oro temperatūra būtų ne žemesnė kaip +5°C. Vandentiekio šuliniuose įrengiamų mazgų skaitiklių rodmenys turi būti perduodami į antžeminį skaitymo punktą. Šuliniai su apskaitos mazgais ir rodmenų skaitymo punktais turi būti įrengiami viešoje (ne privačioje) teritorijoje, ties užstatymo linija. Kai pastato patalpos priklauso skirtingiems savininkams ar yra naudojamos skirtingų nuomininkų, kiekvienam savininkui ar naudotojui gali būti įrengti papildomieji vandens apskaitos mazgai. Papildomieji vandens apskaitos mazgai arba jų skaitiklių rodmenų skaitymo punktai turi būti įrengiami bendrojo naudojimo patalpose arba vandens apskaitai turi būti naudojami skaitikliai su nuotolinio duomenų perdavimo įtaisais. Ketinant įrengti vandens apskaitos mazgus, vertėtų atsižvelgti į užšalimo riziką. Skaitikliai arba jų rodmenų skaitymo punktai turi būti įrengiami tokioje vietoje ir tokiame aukštyje, kad būtų patogu skaityti rodmenis.
Gaisrinis vandentiekis
Vandentiekį projektuojame taip, kad įranga būtų prieinama ir galima būtų atlikti eksploatacinius veiksmus. Tokiu būdu išvengiame vandens eikvojimo ir neracionalaus vartojimo, pernelyg didelio vandens greičio, oro kaupimosi pripildant ar oro kamščių eksploatuojant, gedimo (pvz., kalkėjimo, korodavimo, irimo). Gaisrinio vandentiekio arba bet kurios kitos paskirties vandentiekio, kuris be pagrindinės paskirties taip pat skirtas gaisrui gesinti, statybos produktai turi būti stabilūs gaisro metu ir gebantys atlikti savo funkcijas. Bet kurios paskirties vandentiekio, tiesiamo patalpose, kurio kategorija pagal sprogimo ir gaisro pavojų yra Asg, Bsg ar Cg [7.3.11], vamzdžiai ir armatūra turi būti nedegūs arba kitaip apsaugoti nuo užsidegimo.
Gaisrinės automatizuotos siurblinės
Vienas rimčiausių galimų pavojų, su kuriuo susiduria pastatų apsaugos tarnybos yra gaisro kilimo pavojus. Pagrindiniai gelbėjimo operacijų veiksniai šiuo atveju yra organizuotumas, greitis bei dinamika.
Daugiamodulinė stotis, sukomplektuota iš kelių vandens siurblių, aprišimo armatūros, valdymo-kontrolės automatikos ir užtikrinanti garantuotą bei stabilų vendens tiekimą reikiamu kiekiu ir slėgiu į gaisro židinį, vadinama priešgaisrine siurbline arba stacionare gesinimo stotimi.
Siurblinės sujungtos su vandens rezervuarais ir priešgaisriniais paskirstomaisiais vamzdynais, sudaro patikimą vandens tiekimo sistemą gaisro atveju.
Didžiulio funkcionalumo dėka, gesinimo stotys yra naudojamos šlapio ar sauso tipo priešgaisrinio vandentiekio sistemose ar sistemose su putų gesinimu. Itin plataus pritaikymo dėka, siurblinės yra plačiai naudojamos įvairiuose objektuose:
- Prekybos centruose;
- Požeminiuose ir daugiaaukščiuose garažuose;
- Sandėliuose;
- Ofisuose;
- Visuomeninės paskirties pastatuose.
Įrenginiai būna įvairių komplektacijų: su elektriniais arba dyzeliniais siurbliais, atviro arba konteinerinio tipo, vieno arba kelių modulių.