SILPNOS SROVĖS

Pagrindinis priešgaisrinės signalizacijos tikslas – perspėti apie kilusį gaisrą bei informuoti kitus automatikos elementus esančius objekte apie gaisro židinį. Priešgaisrinės apsaugos sistemos padeda greitai aptikti dūmus  ar ugnies židinį. Šios sistemos įrengimas sumažina gaisro išplitimo galimybę.

  • konvencinė priešgaisrinės signalizacijos sistema – esant pranešimui apie gaisrą, galima matyti kurioje zonoje suveikė daviklis. Tokios sistemos dažniausiai naudojamos nedideliuose pastatuose.
    Pagrindinis tokios sistemos privalumas – žema kaina.
  • adresinė priešgaisrinės signalizacijos sistema – galima tiksliai nustatyti, kur yra signalą pasiuntęs daviklis. Kilus pavojingai situacijai ši sistema suteikia galimybę valdyti įvairias pastato technines
    sistemas (ventiliacijos sistemą, liftus, liukus). Adresinės sistemos įdiegiamos biurų pastatuose, viešbučiuose, daugiaaukščiuose pastatuose, mokyklose. Adresinės sistemos yra brangesnės negu
    konvencinės, bet ši sistema yra efektyvesnė, ypač dideliuose pastatuose.

Valstybinės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento patvirtintose priešgaisrinės signalizacijos taisyklėse nurodoma kad vienos ar kitos sistemos įrengimas yra privalomas. Tiek konvencinėse tiek adresinėse sistemose naudojami pagal tuos pačius principus veikiantys davikliai.

Elektroninės būsto apsaugos sistemos yra kone pigiausios ir efektyviausios priemonės kovoti su įsibrovėliais. Ši sistema reikalauja tik vienkartinės investicijos, veikia ypač tiksliai ir greitai.
Apsauginės signalizacijos paskirtis – pranešti  apie neteisėtą asmenų patekimą ar bandymą patekti į saugomą objektą. Apsauginė signalizacija fiksuoja durų ar langų atsidarymą, langų dūžius, judesį patalpų viduje. Užfiksavus bet kurį iš išvardintų veiksmų, iš karto suveikia signalizacijos aliarmas, apie tai yra pranešama savininkui arba apsaugos tarnyboms. Patalpų apsaugai, kuriuose laikomi gyvūnai, įrengiami specialūs apsaugos jutikliai, kurie nereaguoja į gyvūnus.

Apsauginės signalizacijos skirstomos pagrindines grupes:

  • laidinė apsauginė signalizacija – laidinės signalizacijos visi davikliai su centrale yra sujungti laidais. Ši sistema yra pigesnė, jos priežiūra yra paprastesnė
  • bevielė (kombinuota) apsauginė signalizacija. Signalizacijai įrengti naudojami davikliai su elementais. Bevielė signalizacija naudojama kai nėra galimybės nutiesti laidus.
  • slapta vaizdo stebėjimo sistema internetu su įrašymo galimybe.

Apsaugos signalizacijos aliarmo signalai gali būti perduodami radijo ryšiu, telefono linijomis, GSM ryšio kanalais, internetu.

Vaizdo stebėjimo sistemos įrengiamos objektuose, kuriuose būtina vizuali informacija apie įvykius, vykstančius saugomuose objektuose. Procesų stebėjimas dėl informacijos pasiekiamumo užtikrina efektyvią kontrolę, ko pasekoje užkertamas kelias nepageidaujamiems įvykiams. Sistema suteikia galimybę transliuoti vizualinė informaciją realiu laiku. Vaizdo įrašymo įrenginio pagalba galimas informacijos archyvavimas.

Pagrindinė įeigos kontrolės sistemos užduotis yra atverti blokavimo įrenginius, nuskaitant kodus iš tam tikru informacijos laikmenų. Šios sistemos naudojamos siekiant užtikrinti saugų patekimą ir registruoti vartotojų buvimą kontroliuojamose patalpose. Dažnai įeigos kontrolės įranga integruojama į bendrą apsaugos ir vidinio ryšio sistemą.
Pasaulinėje praktikoje įeigos kontrolės sistemų privalumai įvertinti jau seniai. Lietuvoje situacija sparčiai keičiasi. Kontroliuoti klientų ir darbuotojų judėjimą pageidauja vis daugiau Lietuvos įmonių, bankų, organizacijų, parduotuvių, biurų ir kt.
Įeigos kontrolės sistema, gali būti:

• autonominė – prie durų įrengiama kodinė spyna ar kortelių skaitytuvas, integruotas su valdikliu;

• tinklinė – visi valdikliai sujungiami į tinklą ir turi bendrą duomenų bazę. Paprastai valdoma iš kompiuterio su įeigos kontrolės programine įranga;

• integruota įeigos kontrolės – apsaugos signalizacijos sistema pasirenkama vis dažniau, kadangi supaprastina naudojimąsi sistema ir jos valdymą. Integruotoje sistemoje įeigos
kontrolė neleis iškart patekti į teritoriją ar patalpą, kur įjungta signalizacija, taip išvengiant
klaidingų aliarmų.

Pagal identifikavimo būdą:
• kodinė – kai įeigos kontrolės klaviatūroje įvedamas vartotojo kodas;
• kortelinė – kad asmuo patektų į patalpas būtina pateikti galiojančią kortelę;
• biometrinė – kad asmuo patektų į patalpas būtina nuskaityti tam tikrus fizinius vartotojo duomenis (piršto, plaštakos antspaudą, akies tinklainės raštą, veido bruožus ar kt.).

Biometrinė įeigos kontrolės sistema paprastai naudojama tik tuomet, kai būtina užtikrinti aukštus saugumo reikalavimus;

Gaukite konsultaciją
Evaldas Plepys

Elektros padalinio vadovas

+370 659 11229
evaldas@faze.lt