VIDAUS IR LAUKO ELEKTROS INSTALIACIJA

VIDAUS ELEKTROS INSTALIACIJA

Prieš pradedant vidaus instaliacijos darbus, sudaromas projektas, kuriame pažymimi visi elektros taškai – stacionarūs šviesos šaltiniai, elektros jungiklių ir lizdų vietos, elektros skydas su automatiniais jungikliais. Tai padeda apgalvoti visas apšvietimo bei prietaisų išdėstymo vietas skirtingų funkcijų zonose – neretai čia pasitelkiami ir interjero dizaineriai.

Net gerai suprojektuotame, bet blogai apšviestame interjere jausite diskomfortą. Pakeitus apšvietimą, vidutiniškai atrodantį kambarį galima paversti tikrai įspūdingu, jaukiu ir neužmirštamu, kokį savo namuose norėtų pakartoti kiti.

Elektros instaliacija gali būti paslėpta arba matoma. Paprastai gyvenamiesiems namams, sodams naudojama paslėpta elektros instaliacija dėl estetinių sumetimų. Atviros instaliacijos būdas dažniau naudojamas pramoninio tipo pastatuose arba kai paslėpti instaliacijos neįmanoma.

Elektros instaliacijos darbai naujos statybos objektuose atliekami dar prieš tinkavimo, betonavimo darbus. Jei atliekamas patalpų remontas, paprastai darbų pradžioje patikriname esamą instaliacijos būklę – jei ji dar tinkama, galime tiesiog koreguoti elektros taškų vietas ar pajungti papildomus taškus.

VIDAUS ELEKTROS INSTALIACIJA

ELEKTRINIS GRINDŲ ŠILDYMAS

Grindų šildymas tinka visose patalpose, po įvairia grindų danga.

Dauguma grindų dangų gali būti naudojamos grindų šildymui. Didelio terminio laidumo grindys, kaip kad keramikinės plytelės jaučiamos gan vėsios, jei šildymas nepakankamas. Optimali grindų temperatūra priklauso nuo konkrečių dangos charakteristikų, bei individualių žmogaus pojūčių. Iš patirties, maksimaliam komfortui pasiekti rekomenduojama grindų temperatūra turėtų būti:

Medinės, kamštinės, laminuotos grindys +23°C…+27°C;

Keramikinių plytelių, betoninės +26°C…+28°C;

Grindų šildymo kabeliai ar kilimėliai neturėtų būti klojami po stacionariais baldais, pertvaromis, voniomis, dušo kabinomis, klozetais – visko, kas trukdo šilumai efektyviai sklisti į patalpą. Taip pat rekomenduojama atskirose patalpose instaliuoti atskiras šildymo ir valdymo grandines.

Grindų šildymo darbams atlikti naudojame Dviejų laidininkų grindų šildymo kilimėlį CTAE-160, 160W/m2 su alavuoto vario ir papildomu aliuminio folijos ekranu. Puikiai tinka naujoms ar renovuojamoms šildomoms grindims įrengti, instaliuojant į išlyginamąjį sluoksnį arba ploną plytelių klijų sluoksnį.

Montuojamas klojant tiesiai ant betono ar senų plytelių, vonioje, virtuvėje, koridoriuje,
kambaryje ir kitose patalpose po plytelių, marmuro, granito, kilimine danga.

LAUKO ELEKTROS INSTALIACIJA

Įrengiant lauko elektros instaliaciją labai svarbu visus lauko elektros įrenginius apsaugoti nuo trumpųjų jungimų bei perkrovų automatiniais jungikliais ir įžeminti.

Lauke elektra instaliuojama dviem būdais:

  • Atviruoju. Šis būdas dažniausiai naudojamas tiesiant įvadus į pastatus, nes yra pigesnis ir ekonomiškesnis. Jeigu atvirąją instaliaciją naudosite ir kiemo elementams bei kitiems lauko įrenginiams apšviesti, žinokite, kad aplinkai tai nesuteiks estetinio vaizdo. Tiesiant įvadą atvirąja instaliacija oro linija, naudojami izoliuoti laidai ar kabeliai su apvalkalu, kuris apsaugo nuo įvairių atmosferos poveikių (ultravioletinių spindulių, drėgmės ir kt.).
  • Paslėptuoju būdu elektros energija tiekiama kabelius tiesiant po žeme, kai lauko elektros įrenginiai yra stacionarūs ir nežadate keisti jų montavimo vietos.

Untitled-1

Vadovaujantis elektros įrenginių bandymų normomis ir apimtimis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 141, visiems energijos vartotojams prieš pradedant naudoti elektros įrenginius ir juos eksploatuojant, privaloma atlikti varžų matavimus.

Varžų matavimai atliekami profesionaliais, mobiliais testavimo prietaisais, skirtais matuoti, analizuoti visus reikalingus elektros instaliacijos parametrus: nešiojamu kombinuotu instaliacijos matuokliu bei megommetru.

Būtina žinoti, kad nepavojingose patalpose elektros instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos matavimai turi būti atliekami ne rečiau kaip kartą per 6 metus arba pagal būtinumą. Įžeminimo grandinės pereinamųjų varžų matavimai turi būti atliekami ne rečiau kaip kartą per 12 metų arba pagal būtinumą. Skalbyklų, plovyklų, pirčių, telferinių kranų ir kitų įrenginių bei pavojingų patalpų (degių, dulkėtų, drėgnų, viešų patalpų, patalpų su laidžiomis grindimis) pereinamųjų kontaktų varžų matavimai bei instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos matavimai turi būti atliekami nerečiau kaip kartą per metus.

Atliekame tokius matavimus:

  • Iki 1000V įtampos kabelių ir instaliacijos varžų matavimas megaometru
  • Grandinės nuo įžemintuvų iki įžeminamų elementų tikrinimas
  • Elektros įvadinių apskaitos ir skirstomųjų spintų įžeminimo tikrinimas
  • Įžemintuvų varžų matavimas.
  • Elektros įrenginių izoliacijos varžų matavimai
Gaukite konsultaciją

Algis Petravičius

SPEC. DARBŲ VADOVAS
+370 698 85 783
algis@faze.lt